Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlkodlaci

Než uvedeme vlkodlaky jako takové, musíme si vysvětlit jeden pojem, který se lykantropie týká až příliš úzce. Tento pojem zní "astrální svět". Astrál je jakási nevnímatelná dimenze, dalo by se říci, že je to duševní odraz fyzického ( reálného ) světa. Oba tyto světy, či tedy spíš realita a její odraz, jsou navzájem úzce propojeny. Každá věc v astrálu má svou auru, svou sílu a možnosti. Když tedy mluvíme o lykanovi, nemůžeme tento pojem opominout.
Vlkodlak, člověk nakažený lykantropií, čerpá svou sílu ze svého astrálního světa. Jako jedni z mála se naučili tento svět nejen vnímat, ale ovládat jej. Díky síle, kterou čerpá z tohoto paralelního světa a díky nákaze, kterou je postižen, se může měnit v humanoidního tvora, který svými rysy nápadně připomíná vlka. Přeměna je nezávislá na měsíční fázi a lykan svou přeměnu dokonale ovládá. Vlkodlačí přeměna je nesmírně bolestivý proces a to jak přeměna ve vlka, tak zpět. Ve své vlčí podobě disponuje velkou silou, ale daleko snadněji propadá své slabosti - vášni po mase a krvi, ty ale ke svému životu nezbytně nepotřebuje.
Lykani se ve své lidské podobě od ostatních lidí příliš neliší. Mohou být o něco málo silnější, než ostatní, avšak to nezávisí na nákaze, nýbrž na jeho genech jako člověka. Avšak díky své dlouhověkosti na okolí působí velmi moudře a rozvážně, nebo někteří naopak zatvrzele a hloupě. Pod dlouhověkostí jsme si kdysi mohli představit několik stovek let, avšak s úbytkem prostředí vhodného pro lykany, úbytkem přirozené potravy a dalšími faktory, se lykani v moderní době dožívají kolem 150-180ti let.
Charakter takového člověka nezávisí na jeho nákaze, avšak v době úplňku bývají lykani trochu choleričtí a citlivější k emočním podnětům. Jsou odolnější vůči jakýmkoli podmínkám a zranění se jim hojí o něco rychleji. Proces uzdravování a hojení je přibližně o polovinu rychlejší než u člověka, ale zato průvodní znaky hojení jsou o mnoho bolestivější. Další důležitost je vyšší odolnost vůči magii ve formě vlkodlaka.
Vlkodlaci jsou buď samotáři nebo žijí ve smečkách ( tlupách ).

Jak se ale stát vlkodlakem? Vlkodlačí prokletí se přenese kousnutím od vlkodlaka. Toto je ale velmi riskantní. Oběť totiž většinou takový přímý nápor nákazy nepřežije. Proto si vlkodlaci velmi pečlivě vybírají členy své smečky a to zejména podle síly jeho astrálu.
Člověka ale nemůže pokousat kterýkoli lykan. Ve smečce panuje silná a respektovaná hierarchie. Lykany ovládá jejich vůdce, Bisclavret. Jeho rozhodnutí o přeměně člověka v lykana je neměnné. On, za pomoci rady starších, rokuje o osudu daného jedince a pak sám, či někdo z rady a to s jeho pověřením, může jedince pokousat. Pokud se tak stane od jiného lykana, ten je pak vyhnán ze smečky nebo dokonce nad ním může být vznesen rozsudek smrti.
Lykani se množí převážně nákazou. nemají potomky a to hlavně z toho důvodu, že jsou ve stálém ohrožení z okolí. Jediní možní partneři pro zplození potomstva jsou příslušníci jejich rasy nebo lidé. Ostatní rasy se s vlkodlaky příliš nesnesou. Jejich největšími rivaly jsou upíři. Upíři a vlkodlaci vedou odvěký boj, takže nevraživost vůči sobě je veliká. Dokonce jejich krve jsou proti sobě nejsilnějším jedem. Tato rasa je trpitelská a prokletá. Je v ní veliká romantika, ale silné strádání.
Slabinou této rasy je stříbro, na které jsou lykani alergičtí. Většinou při střetu se stříbrem jejich kůže podléhá alergické reakci a vypadá jako spálená. Kouzelnici, kteří byli tímto prokletím postihnuti přichází o mnoho ze svých magických schopností. V soubojovém duelu by mohli překvapit svojí obranyschopností, ale jak bylo řečeno, velcí mágové to nejsou. Lidé, co chtějí být vlkodlakem by měli mít na paměti, že to není žádný žert. Vstupem do života lykanů se stanou nenáviděnými a osamělými.
Zvláštním poddruhem vlkodlačí rasy je lugaru. Lugaru je, na rozdíl od vlkodlaka daleko více spjat s přírodou a oplývá větší inteligencí. Jinak se dále liší jen vzhledově. Lykani vypadají jako humanoidi, avšak lugaru na sebe bere podobu skutečného vlka, jenž nemá žádné lidské rysy.


Termíny:

Cech: Smečka
Hlavan: Bisclavret

Pravidla pro bytí vlkodlakem. Musíš dosáhnout 3. ročníku a vedoucí Rasy ( tzv. Bisclavret ) může rozhodnout, jestli budeš dalším novým členem smečky. Vše probíhá oboustrannou dohodou.

Tohle jsem stáhla z ulozto.cz
a tak prosím kopírujte se zdrojem
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Přeji si být vlkodlak

(Vicky, 17. 10. 2020 11:38)

Ahoj, dost se zajímám o vlkodlaky a přeji si se jedním z nich stát. Akorát nevím jak na to. Kdyby o tom někdo věděl něco víc, tak bych byla moc ráda. A když se mám nechat kousknout od vlkodlaka, tak je problém, protože žádného neznám.

Vlkodlaci

(ADÉLKA, 30. 7. 2017 7:43)

Ahoj ja na vlkodlaky neverim . Ale jestli nekdo jo tak mi to nevadi. Ale mam Vlkodlaky rada. Mam rada filmy o nich. A zbiram aji obrazky na pamatku. Divam se na serial Vlci mlade.

Re: Vlkodlaci

(Johny, 24. 4. 2020 8:45)

Vše o vlkodlacích, upírech apod. je mytologie (vyprávění příběhů) a když už tak bájná mytologie lidově řečeno je to mýtus. Tak tu nepište nesmysly a berte to s nadhledem jako ostatní ať už jde o náboženství, křesťanství aj.

Chci být vlkodlak

(I love Werewolves and wolves, 20. 10. 2018 16:53)

Prosím pro White mě někdo na vlkodlaka??

Ahoj jsem vlkodlak

(Beta Maria, 28. 12. 2016 12:58)

Ahoj jsem vlkodlak, vím že to zní divně a neuvěřitelně ale jsem je mi 18 let, a vlkodlakem jsem se stala kousnutím a neumím se ovládat, jeden vlkodlak mi pomáhá a dost mi pomoh ale furt nemůžu přijít na to jak to mám ovládat, když se přeměním tak to strašně bolí, díky bratrovi a jednomu vlkodlakovi ještě žiju, když padne 00:00 tal se musím připoutat jinak se pak neovládám a začnu se měnit a zabíjet nevinný lidi. Pokud nikdo tomu nevěří tak ať nevěří ale bejt vlkodlakem a ještě ktomu betou je strašný, furt jsem v ohrožení

Re: Ahoj jsem vlkodlak

(Pekky, 19. 12. 2017 21:40)

Podle mě je ti tak 8 no dobře 10 ale to teď neřešme podle mě jsi normal jako každý jiný a kdyby si byla vlkodlakem tak bysi to tu nepsala 18 ti rozhodne není to už poznám podle vyjadřování přitom jak píšeš a jesli sama veris tomu co tu píšeš měla byses léčit :-D sory ale
fakt tohle už je moc

Re: Ahoj jsem vlkodlak

(Re: Ahoj jsem vlkodlak, 30. 8. 2018 9:06)

Ahoj. Stále veris, ze si vlkodlak? :)